• Follow Us: Facebook Twitter

Tuesday's prep basketball schedule

12:00 AM, Jan. 15, 2013 EST

Franklin Classical boys at Holloway, 5 p.m.

Antioch at Hunters Lane, 6 p.m.

Blackman at Siegel, 6 p.m.

Brentwood at Centennial, 6 p.m.

Cascade at Huntland, 6 p.m.

Central Magnet at York, 6 p.m.

Cheatham Co. at Waverly, 6 p.m.

CPA at Hume-Fogg, 6 p.m.

Chr. Community at McClain Chr., 6 p.m.

Clarksville Ac. at Houston Co., 6 p.m.

Clay Co. at Jackson Co., 6 p.m.

Collinwood at Summertown, 6 p.m.

Columbia at Lincoln Co., 6 p.m.

Cookeville at Coffee Co., 6 p.m.

Cornersville at Columbia Ac., 6 p.m.

DeKalb Co. at Warren Co., 6 p.m.

Eagleville at Forrest, 6 p.m.

Ensworth at Father Ryan, 6 p.m.

Fayeteville at Moore Co., 6 p.m.

Franklin at Ravenwood, 6 p.m.

Friendship at Lancaster Chr., 6 p.m.

Greenbrier at Westmoreland, 6 p.m.

Hampshire at Richland, 6 p.m.

Hickman Co. at Lewis Co., 6 p.m.

Hillsboro at Independence, 6 p.m.

Hillwood at Cane Ridge, 6 p.m.

Jo Byrns at E. Robertson, 6 p.m.

Kenwood at Rossview, 6 p.m.

Lawrence Co. at Tullahoma, 6 p.m.

Loretto at Wayne Co., 6 p.m.

Macon Co. at White House, 6 p.m.

Maplewood at East Nashville, 6 p.m.

Marshall Co. at Giles Co., 6 p.m.

Merrol Hyde at WH-Heritage, 6 p.m.

MTCS at Community, 6 p.m.

Monterey at Clarkrange, 6 p.m.

Mont. Central at Camden, 6 p.m.

MJCA at Ezell-Harding, 6 p.m.

Nashville Chr. at McEwen, 6 p.m.

Northeast at Springfield, 6 p.m.

Northwest at Clarksville, 6 p.m.

Oakland at LaVergne, 6 p.m.

Overton at McGavock, 6 p.m.

Page at Fairview, 6 p.m.

Pearl-Cohn at M.L. King, 6 p.m.

Perry Co. at Frank Hughes, 6 p.m.

Pickett Co. at Watertown, 6 p.m.

Pleasant View at Heat, 6 p.m.

Providence at Boyd Chr., 6 p.m.

Red Boiling at Smith Co., 6 p.m.

Riverdale at Smyrna, 6 p.m.

Santa Fe at Culleoka, 6 p.m.

Shelbyville at Franklin Co., 6 p.m.

Spring Hill at Summit, 6 p.m.

SAS at DCA, 6 p.m.

St. Cecilia at FRA girls, 6 p.m.

Stratford at Lipscomb, 6 p.m.

Sycamore at Goodpasture, 6 p.m.

Trousdale Co. at Gordonsville, 6 p.m.

USN at Davidson Ac., 6 p.m.

Webb School at Zion Chr., 6 p.m.

West Creek at Henry Co., 6 p.m.

White Co. at Cumberland Co., 6 p.m.

Aaron Acad. boys at Brentwood Ac., 6 p.m.

Beech at Hendersonville, 6:30 p.m.

Lebanon at Portland, 6:30 p.m.

Lighthouse at FRCS, 6:30 p.m.

Mt. Juliet at Wilson Central, 6:30 p.m.

JPII at BGA, 6:30 p.m.

Station Camp at Gallatin, 6:30 p.m.

Stewart Co. at Harpeth, 6:30 p.m.

Hendersonville Chr. boys at South Haven, 7 p.m.

Gabriel boys at FRA, 7:30 p.m.

Madison boys at Lead Acad., 7:30 p.m.

 

Comments

Featured Video

Station Camp vs. Mt. Juliet

WATCH MORE VIDEOS »

Add photos