• Follow Us: Facebook Twitter

Prep football playoff schedule

12:00 AM, Nov. 05, 2012 EST

Games at 7 p.m. Friday, unless otherwise noted

DIVISION 1

Region 1

Rockford (9-2) at Clarkston (11-0), 1 p.m. Saturday

Region 2

Detroit C.C. (7-4) at Plymouth (9-2), 1 p.m. Saturday

Region 3

Cass Tech (9-2) at Saline (10-1)

Region 4

Macomb Dakota (10-1) at Lake Orion (10-1)

DIVISION 2

Region 1

Muskegon (10-1) at Midland (11-0), 1 p.m. Saturday

Region 2

Caledonia (8-3) at Mattawan (10-1)

Region 3

Brother Rice (9-2) at Walled Lake Western (9-2)

Region 4

Oak Park (9-2) at Wyandotte Roosevelt (10-1)

DIVISION 3

Region 1

St. Johns (8-3) at DeWitt (9-2)

Region 2

GR Christian (10-1) at Stevensville Lakeshore (11-0), 1 p.m. Saturday

Region 3

Tecumseh (9-2) at Harper Creek (9-2)

Region 4

Detroit East English (9-2) at Orchard Lake St. Mary's (9-2), 1 p.m. Saturday

DIVISION 4

Region 1

Ogemaw Heights (8-3) at Comstock Park (10-1), 1 p.m. Saturday

Region 2

Three Rivers (8-3) at GR South Christian (8-3)

Region 3

Saginaw Swan Valley (9-2) at Croswell-Lexington (11-0)

Region 4

Grosse Ile (10-1) at Country Day (9-2), 2 p.m. Saturday

DIVISION 5

Region 1

Clare (9-2) at Menominee (10-1), 2 p.m. Saturday

Region 2

Newaygo (9-2) at GR West Catholic (8-3)

Region 3

Portland (10-1) at Flint Powers (11-0)

Region 4

River Rouge (11-0) at AA Richard (10-1), 1 p.m. Saturday

DIVISION 6

Region 1

Shelby (9-2) at Negaunee (10-1), 1 p.m. Saturday

Region 2

Montrose Hill-McCloy (10-1) at Ithaca (11-0)

Region 3

Constantine (9-2) at Hillsdale (11-0)

Region 4

Monroe SMCC (9-2) at Grass Lake (10-1)

DIVISION 7

Region 1

Lake City (10-1) at Ishpeming (10-1), 1 p.m. Saturday

Region 2: Pewamo-Westphalia (8-3) at Decatur (9-2), 1 p.m. Saturday

Region 3: Britton Deerfield (8-3) at Det. Loyola (11-0), 1 p.m. Saturday

Region 4: Flint Beecher (7-4) at Saginaw Nouvel (9-2)

DIVISION 8

Region 1: SI La Salle (11-0) at Felch North Dickinson (10-0)

Region 2: Johan.-Lewiston (9-2) at Beal City (11-0)

Region 3: Muskegon CC (8-3) at Mendon (11-0), 1 p.m. Saturday

Region 4: Our Lady of the Lakes (9-2) at Harbor Beach (10-1), 1 p.m .Saturday

8-player

Bellaire (8-3) at Rapid River (10-1), 2 p.m .Saturday

Deckerville (10-1) at Portland St. Patrick (11-0), 3 p.m. Saturday

 

Comments

Battle Creek

Boys Basketball

No ranking data available for that gender / sport.

SEE ALL LOCAL RANKINGS »

SEE ALL NATIONAL RANKINGS »

Poll

What is your favorite winter high school sport?